| mamalia a întrebat:

Am doua intrebari. eu am un obicei prost..imi rod unghiile. cu greu reusesc sa le las sa creasca dar cres greu.ce pot face sa scap de acest prost obicei? dar ce sa le fac sa creasca mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mamalia explică:

Multumesc pentru raspunsuri..mai astept si altele apoi dau funda

| anatare123 a răspuns:

Pai ca sa nu iti mai rozi unchiile da-le cu boia iute sau ardei iute sau ceva iute sau mirositor si asta te va opri sa la mai rozi... Si ca sa iti creasca trebuie sa ai calciu, adica eu am si imi cresc foarte repede. Mananca cat mai multe fructe si poti consuma des lapte, oua, branza etc.

| ElenaRaicu a răspuns:

Foloseste Favisan, este un lac care iti da un gust amar cand incerci sa le rozi. eu asa am scapat de obiceiul asta, de la 7 ani imi rodeam unghiile, iar pe la 16 ani am descoperit cat de urate sunt unghiile mele si mi-am luat lacul. cu timpul dandu-ma mereu. m-am obisnuit fara tic-ul de a le roade.