| Mariana_Violeta_Haiduc_1994 a întrebat:

Am facut avort acum 2 zile, am impresia ca imi misca ceva in burta desi nu aveam numai 9 saptamani. Si am avut contact sexual. Mi-ar putea pune sănătate in pericol?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poti face ruptura uterina sau ruptura de col uterin. De asemenea, te poti alege cu o infectie grava care sa te mutileze. Trebuie sa te prezinti de urgenta la medicul care ti-a facut avortul, in maxim 24 ed ore de la contactul sexual si sa ii spui ce s-a intamplat. Dupa avort este necesara o abstinenta de minim 6 saptamani.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://adevaruldespreavort.ro/
Rau ai procedat ca nu ai asteptat sa te refaci...
O zi buna :)

| Violleta2022 a răspuns:

Binenteles ca iti poti provoca hemoragie interna. Tie nu ti s-a spus ca pana dupa urmatoare menstruatie nu ai voie deloc sex? Da reapusa corpului 30 de zile sa se refaca si sa-si revina.