| BuffaloSoldier a întrebat:

Am facut cea mai mare prostie sa ma apuc de fumat. Pana acum am fumat doar un pachet.Dar chiar vreau sa ma las. Mi se poate intampla ceva de la un pachet?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Deliiiia a răspuns:

Un pachet nu iti face rau. La momentul acesta nu se poate vorbi de,, a te lasa de fumat'' din moment ce nu te-ai apucat. Ce ai facut tu e joaca si nu vor fi consecinte grave. E ok, de acum nu mai fumezi, ai facut o alegere buna.

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu prea ți se poate întâmpla mare lucru dar ar fi bine să te lași de acum, bine că ai fumat doar un pachet, sunt oameni care se lasă după ani și după au probleme.

| Alicezzz a răspuns:

Fumez de 10 ani si de 1 an in paralele tigare electronica si am redus tigarile normale. Clar nu sunt bune pentru sanatate, depinde daca suferi de vre o boala anume daca nu suferi, stai calm ca nu crapi ca ai fumat 1 pachet de tigari. Deci daca esti la inceput si nu ai anturaj de fumatori sigur le poti lasa. Bafta

| j1NNNx a răspuns:

Cercetatorii spun ca fiecare tigara scurteaza viata cu 2 minute, tata fumeaza de 25 de ani cate un pachet sau chiar mai mult pe zi si e mai sanatos ca mine. Nu te panica, incearca doar sa te lasi! big grin

| mnbvf a răspuns:

Nu ți se întâmplă nimic. E bine că ai conștientizat că nu e bine, acum încearcă să te lași, e mai ușor dacă o faci acum decât mai târziu.