| denisQ00 a întrebat:

Buna, am facut compot de gutui fara zahar, oare zeama ( apa ) are calorii laughing? Scuze de intrebarea stupida dar imi e sa nu beau o mica bomba calorica, eu nu am adaugat nici un gram de zahar laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Da,e clar, gutuile au 5000cal/gram plus apa care are 10, 000 cal te îngrași pana mâine rolling on the floor

| NonZarek a răspuns:

Verifica caloriile gutuilor, apoi înmulțește cu gramele pe care le ai în borcan, aia îți rezulta câte calorii are compotul, dacă bei doar 100 ml, nu cred ca te îngrași mai ales ca nu ai pus nici zahar.

| NunuNini a răspuns:

Stupida intrebare! Ala nu este compot.