| Awkesna a întrebat:

Buna~
am facut luni 5 ture de sala la handbal si respiram in truna pe gura, ma simteam asa de naspa dupa ma durea si in gat si picioarele si tot
ma puteti ajuta cum sa am respiratia buna cand alerg? sa respir normal
funda neaparat laughing vot restul`

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Dragosh_8212 a răspuns:

Inspira pe nas si expira pe gura

| andreeapitaioana a răspuns:

Poi cand alergi mult la fel cred ca se intampla turor de accea cand alergi si faci efort respiri greu daca vrei sa nu mai patesti asa nu mai alerga tare pentru ca eu fac la fel cand am sport si totusi mereu mi se intampla asa si te doare in gat pentru ca ai alergat si cand repiri pe gura dupa aceea te doare in gat deci e normal. Funda plzz? happy

| dannyfiba a răspuns:

Buna pai de fel trebuie sa respiri pe nas sunt niste exerciti pentru inbunatatirea rtitmului cardiorespirator daca vrei sa vb cu mine in legatura cu ce tine de sport ma gasesti la id dany_dany_fiba

| Destyny a răspuns:

Sa faci mult antrenament si dupa nu vei mai avea probleme

| Mitrenel a răspuns:

Cind alerigi inspiri aer pe nas si expiri pe gura cu o suvita rece