| fashionaddict a întrebat:

Am facut o ecografie la care mi-a iesit:
-colecist hipoton
-nisip renal bilateral
-anexita stanga subacuta
As vrea sa imi explicatib ce inseamna si daca este grav.
Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

1.Ai fierea lenesa si nu elimina bila cate trabuie in procesul de digestie, din care cauza ai dureri in dreapta fata sub coaste care iradiaza si in spate.2.Ai nisip la rinichi si toate sansele sa faci si pietre! Este o afectiune grava.3.Ai racit la ovare si la cel stang te doare moderat.Toate se pot trata, pe rand.

1 răspuns:
soothe
| soothe a răspuns:

Ma indoiesc ca la ecografie ti-a iesit "colecist hipoton" si "anexita stanga subacuta". Acesta poate este diagnosticul pe care il presupune medicul ("educated guess") functie de ce a vazut la ecografie.
Daca este asa sunt tratabile insa cred ca trebuie sa schimbi ceva si in stilul de viata, nu te baza numai pe medicamente.
Multa sanatate!