| diana0213 a întrebat:

Am fost azi la dentist si mi-a pus un pansament cu o solutie care urmeaza sa imi omoare nervul de la o masea. Am dureri foarte mari. In cat timp moare nervul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MuncaLaDomiciliu a răspuns:

Ti-a pus un pansament cu arsenic.Preventiv poti lua Nurofen Forte pana trece, in cateva ore de regula. Succes!

| pietrean a răspuns:

Nervul,nu moare asa usor.Ar trebui sa mergi de mai multe ori, sa-ti puna arsenic.Ca sa-ti treaca durerea, poti merge la farmacie, sa ti se recomande ceva pentru aceasta problema.Au aparut atatea medicamente noi....Nu are rost sa stai cu durerea asta.