| NiceBrownEyes a întrebat:

am fost la coafor si mi-au zis ca pot cumpara ulei de ricin de la florarie. am cumparat insa pe sticluta respectiva scrie sa nu se aplice pe piele....si mai scrie ca are aroma de scortisoara. Doamna de la florarie a spus ca e ulei de ricin. ce spuneti sa-l folosesc sau imi poate dauna parului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Iti poate dauna parului, fiindca mai are chimicale adaugate. Cumpara ulei de ricin pur de la farmacie

| Afdsa a răspuns:

Mergi la o farmacie. Sticluta e 2 lei maxim. Nu are arome : scortisoara sau mai stiu eu ce alte prostii.

| JulyStorm a răspuns:

Trebuia sa mergi sa cumperi de la plafar, nu de la florarie.

| tzus a răspuns:

rolling on the floor e o coafeza buna rolling on the floor... ulei de ricin se ia de la plafar sau farmacie.

| ButtercuPowerPuffGirl a răspuns:

Poti sa iei ulei de ricin de la famacie. eu stiu ca exista un singur tip de ulei de ricin, nu si cu scortisoara. pentru mai multa siguranta intreaba farmacista despre celalalt ulei pe care l--ai gasit. eu am folosit un tratament cu ulei de ricin si am renunntat la placa si uscator. functioneaza si se pare ca nu am patit nimic. adevarul este ca pe sticluta pe care o am eu nu scrie nicio interdictie. sper ca am fost de folos.