| Ionutszu a întrebat:

Am fost la detist vineri si am scos o masea. Am respectat regulile, aproape nu am manat mai nimic, si ceea ce am mancat am mancat pe cealalta parte, in schimb acea gaura din gingie pare ca se inegreste, un negru cu gri, adica as fi zis ca e de la sangele inchegat, cei ce ati mai trecut prin asa ceva ce ati facut? ( Ma voi duce la medic cat de curand sa imi fac un consult sa vad ce spune in legatura cu asta) PS: Am si dureri-suportabile momentan

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

E normal ca dupa ce iti scoti o masea zona unde a fost maseaua (gingia) sa se inegreasca iar dupa ce trece efectul anestezicului sa inceapa sa te doara, durerea o sa dureze maxim cateva zile in care poti sa iei un nurofen, de exemplu, daca nu poti sa suporti. Daca totusi nu se opreste, mergi la un medic.

| Ionutszu explică (pentru CuriousStuff):

Am luat aulin, multumesc ca m-ati ajutat ^_^, acum nu mai am motiv de ingrijorare big grin

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistit! Toata lumea pateste la fel si n-a murit nimeni. In cateva zile trece.