| Schneider_Kristine_1990 a întrebat:

Am fost operată de chist ovarian... endometrioza acum 2saptamani jumate prin laparascopie! Stiti cumva in cat timp se topesc atele? Am 4 incizii cu tot cu cea din buric si s-au inrosit si sunt putin inflamate! Eu sunt in Londra unde m-am si operat iar medicul a spus ca atele de topesc! Ajutati-ma cu un raspuns va rog...mi-e frica sa nu fie ate care trebuiesc scoase si sa imi puroieze inciziile! Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca zona este rosie, ar fi indicat sa te vada medicul care te-a operat...
Posibil sa ai un pic de infectie, deci, nu ezita!
O zi bunahappy

| Schneider_Kristine_1990 explică:

Asta este i problema...Nu pot vedea medicul care m-a operat pana nu primesc acasa scrisoare cu programarea la el! Asa e aici...iar prima programare la el de la operatie as aveao peste 4 săptămâni! Va multumesc! happy

| Peridava a răspuns (pentru Schneider_Kristine_1990):

Acolo nu exista urgente?

| Schneider_Kristine_1990 explică:

Exista urgente...Dar mergi si staino zi intreaga si iti dau paracetamol :/