| ZuzzyAllexandra a întrebat:

Bună, am și eu o problemă.
De câteva săptămâni am fost la o doctoriță, nu e cea de familie dar e chiar foarte bună, probabil mai bună decât cea de familie.
Din câte am înțeles, după spusele ei am o bătătură într-un deget de la picior. Știam și eu că am ceva dar nu știam exact ce.
Doctorița mi-a spus să mă duc la un medic chirurg să-mi facă operație.
Aș vrea și eu să știu, dacă fac operație după cât timp mi se reface degetul încât să pot călca normal fără probleme?
Și, doare când îmi face operația sau îmi amorțește degetul.?
Pun întrebari de genul pentru că nu am mai avut nevoie de operație până acum și nu prea știu cum decurge.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Nu doare pentru ca iti face anestezie si acum in functie de evolutia postoperatorie vei putea sa mergi.Cam 2 saptamani este necesar repaus la pat. Fa-ti curaj si scapa de aceasta problema.Succes!

| mOBSCENE a răspuns:

Doctorul o sa iti faca anestezie locala, adica o injectie, in urma careia o sa iti amorteasca intreg piciorul (prin picior ma refer doar la talpa. nu la intreg membrul). NU o sa te doara, o sa simti un mic discomfort, o sa simti cum lucreaza acolo.
Dupa doua saptamani cel putin cred ca vei putea calca normal, din nou big grin

| ZuzzyAllexandra explică (pentru mOBSCENE):

Dacă îmi pun propolis, trece bătătura?

| mOBSCENE a răspuns (pentru ZuzzyAllexandra):

O sa accelereze vindecarea.