| swalke a întrebat:

Am mica problema. Am taiat vita de vie si m-am "piscat" la degetul mic cu foarfeca si a curs sange sub piele. Acum, e ca o "besica" mica si rosie care, presupun, ca tine sange acolo. Ce as putea face? Este ceva de speriat sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nu e nimic grav. Ai grija insa sa NU spargi basica. Sangele din ea se va intari, va lua aspectul unei pete, iar sub pata va creste o piele noua. Si cand e gata pielea, se farama si pata.

| danutzu96 a răspuns:

Trece. Eu le rupeam dupa ce se uscau si se vindeca mai repede.

Răspuns utilizator avertizat
| Hexiled a răspuns:

Asa am avut si eu la degetul de la picior si la unul la mana. La picior s-a uscat pielea si a disparut treptat. La mana nu stiu cum s-a intamplat dar a disparut. Nu e ceva sa dispara in cateva zile. La picior a durat cam 3-4 saptamani. Stai calm nu i de speriat

| swalke explică (pentru Hexiled):

Oh. Ok atunci. Mersi!