| Andreea_3136 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. ar trebui sa merg la psiholog dar este f scump si nu am bani, am participat la un show si am ramas cu cateva depresii, probleme de sanatate. am ajuns sa ma enervez f repede si cand ajung la limita, ma descarc facandu-mi rau. ma simt o persoana de nimic.m-am tot luptat sa realizez multe lucruri dar fara succes. nu am norocsad Sufar si-mi este greu ..nu am cu cine vorbi. cum pot sa uit cele din trecut? nu mai dorm noptile.ma gandesc in continuu... sad Va rog. Sper sa nu radeti ..nu m-ii se pare o gluma, stiu ca am nevoie de ajutor. Si nici rusine nu-mi este sa cer pentru ca suntem oameni..primul pas l-am fracut, l-am constientizat ca am nevoie de ajutorul cuiva, s avb cu cineva sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Toate acestea scrise de tine sunt semnale de pericol.Incetineste ritmul si analizeaza-ti cu grija viata!
Incearca sa-ti pastrezi sanatatea fizica-mese regulate, multe exercitii fizice pentru ca te elibereaza de tensiune, combatand astfel stresul!
Incearca sa privesti lucrurile in mod pozitiv-exista intotdeauna un mod eficient de a face fata oricarei situatii.Toate problemele au solutii, chiar daca ele nu apar imediat. Poate ca nu va fi usor dar intotdeauna va fi posibil sa faci ceva.
Fii realista-nu cere prea mult de la tine insuti.Stabileste-ti scopuri ce pot fi atinse.Accepta faptul ca exista situati in viata pe care nu le poti influenta! Nu te astepta sa ai intotdeauna dreptate!
Nu lupta sa ai controlul absolut asupra oricarei situatii-nu vei face decat sa risipesti timp si energie.Cateodata singurul mod posibil de a lupta este sa te retragi din acea situatie, sa te relaxezi si sa nu te mai gandesti la ea pentru o vreme.

6 răspunsuri:
| Andreea_3136 explică:

Va multumesc enorm. merg la un psiholog+ i-au un medicament bazat pe plante... Va multumesc enorm...

| Niiiicu a răspuns:

Uite id meu daca vei dori sa vorbesti cu cineva si sa te descarci: domnunycu@yahoo.com happy

| Empathizer a răspuns:

In lipsa unui psiholog, e bun si un psihiatru. Gratuit, cu trimitere de la medicul de familie. Dar eu as cere si o trimitere la Psihologie clinica, sunt locuri unde e gratuit cu trimitere de la medicul de familie. Nu stiu insa cat de repede te programeaza.

| JamilaGizeh a răspuns:

Nu te supara...dar la ce show ai participat?

| diana_2521 a răspuns:

Buna,eu te inteleg. ceva normal sa ceri ajutorul atunci cand vezi ca totul se prabuseste in jurul tau desi incerci sa tii situatia sub control si eu am trecut prin aceasta perioada si am avut ajutorul unei persoane iubite, in fiecare dimineata ma trezeam si ma simteam trista iar cateodata plangeam fara niciun motiv.ma izolam de ceilalti si stateam singura.dar toate astea s-au intamplat din cauza unor lucruri si persoane care m-au dezamagit am trecut de faza asta dupa un an dar momentele de fericire au trecut repede si din nou am avut starea asta deprimanta daca vrei sa vb cu mine iti dau id-ul meu girlcatdiana

| Ravnea_Andrei_1995 a răspuns:

Buna! Am mai multe solutii pentru problema ta.
1.Ca sa faci niste bani, daca ai un card de credit in PayPal, aceseaza acest link:http://weeklyfixpay.com/? ref=260760. Te vor ghida ei de acolo. Faci multi bani usor si repede.
2. Daca doresti o poti contacta pe sora mea pe facebook. Mereu, cand sunt trist ea ma ajuta. Nu judeca si este foarte intelegatoare, are multa rabdare si umor. :)
Succes! :)
2.