| Nake74 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Sunt fata am 12 ani, pe 2 aprilie fac 13. Cand ma misc (ma intorc, dar fara picioare, doar de la brau in sus ), ma doare foarte rau coloana. Simt ca mi se smulge si mi se rupe ceva. De ce? Stiti vreun remediu? Dar nu ziceti sa ma duc la medic. Nici nu le.am zis parintilor. Imi e frica sa merg la doctor.
Am nevoie urgent.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
De ce iti ieste frica sa vorbesti cu mama ta? nu crezi ca mintind iti poti distruge sanatate si sa ai complicatii mai tarziu?
Ce remedii am putea sa iti dam noi?
Este clar ca nu este bubita/o mica durere de cap sa iti dam ceva sfaturi, tu ai ceva mai mult si cred ca ar fi indicat sa vorbesti cu mama si sa te prezinti la medic.
Nu te juca!
O zi frumoasa sa aihappy

3 răspunsuri:
| vladxone a răspuns:

Parerea mea este sa nu te joci cu asta! Cel mai bine este sa le spui parintilor si sa te duci la doctor sa faci niste examinari.E pacat ca esti fata tanara si orice probleme ai avea acum se pot remedia pentru ca esti in crestere! De ce iti este frica de doctor?

| alecsicu a răspuns:

Remediul mai mult ca sigur este kinetoterapia.Nu stiu de unde aceasta frica de medic.Ce te faci tu daca nu ai sa poti purta o rochie cu spatele gol sau un tricou mulat pentru ca ai dezvoltat o scolioza?

| Nake74 explică:

Multumesc! Imi pare rau ca nu va pot da funda tuturot. sad