| Seimy a întrebat:

Bună! Am nevoie de ajutor urgent!
Sunt programată pentru rhinoplastie pe data 2 iulie am și deviate de sept.
Și am primit lista de analizare care trebuie să o fac. La mine în oraș! Plec la București pentru intervenție la 600 de km de unde sunt eu.
Ce fac acum? Listă de analize trebuie să o dau doctorului de familie? Sunt conștientă ca am nevoie să le fac în aceste 2 săptămâni și ca trebuie plătite toate adică nu le fac cu trimitere gratis. Dar nu știu unde să mă programez să fac totul. Sunt și multe radiografii dar și de sange. Să caut să mă programez singură? Sau să merg la medicul de familie să mă programeze nu știu ce să fac.
Trebuie să fac în existe 2 săptămâni
Analize necesare:
-HEMOLEUCOGRAMA
-COAGULOGRAMA
-BIOCHIMIE-NA / CL + / UREE / CREATININA / GLUCOZA
-MARKERI HEPATITA B SI C / HIV
- GRUPA SANGUINA + RH
-EXUDAT NAZAL
-EKG
-RADIOGRAFIE PULMONARA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De analize au nevoie cei care te opreaza nu medicul de familie.
el doar iti da trimiterile

| AndaAlexandra a răspuns:

Doctorul de familie îți va da doar trimitere. El nu face programări.