| anonim_4396 a întrebat:

Buna am nevoie de cateva sfaturi dau fundawinking prin octombrie -noiembrie am avut o alergie niste bubitze de la care aveam mancarimi .bineinteles ca pe fata nu a fost grav dar am niste cicatrici pe picioare si nu stiu cum sa scap de ele ...incerc cu crema de galbenele de mai bine de 3 saptamani si nu am rezultate mentionez ca nu sunt foarte mari cam 1 cm si sunt un fel de roz deci nu le pot da cu lotiune autobronzanta astept sfaturi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Barbiiiiie a răspuns:

Te mînîncă?happy Daca da inseamna ca este o alergie de la ce mananci zi de zi de exmpl. Cipsuri. si alte porcatii de genu
O vizita la medicul de familie nu stricî te duci si iti va spune exact si de acolo iti va da o reteta sa te duci la farmacie sa-ti cumperi nu stiu ce alifii, dar poti incerca sa mai dai cu spirt sau cu crema mentolata
Sper ca te-am ajutat
Funda?happy

| darkangel123 a răspuns (pentru Barbiiiiie):

Acum nu mai am mancarimi...am ramas cu semne doar happy

| darkangel123 a răspuns:

Ma refeream la un tratament sau ceva in genul asta crying adica arat ...mneah nu prea bine :-s

| HellGirl0 a răspuns:

Am patit si eu, dar era din cauza ca ma epilasem cu lama si aveam rani...si mie mi-au ramas urme, dar au trecut in cateva luni...deci nu foarte repede.
Eu zic totusi sa mergi la un medic si sa vorbesti cu acesta.
Succes. :*

| darkangel123 a răspuns (pentru HellGirl0):

Din pacate a trecut deja ceva timp si inca le mai am