| Justmeandmysmile a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor. Ieri mi-era putin greata am baut apa minerala si m-am dus sa-mif ac dus cu apa calda (poate de la aburi) si aveam frisoane si imi tiuiau urechile asa ca m-am imbracat repede si am iesit din baie.M-a vazut mama,cica eram palida si i-am spus ca ametesc si ca mi-e rau sia tunci am cedat mi-a dat mama cu apa,tin minte ca m-a dus in balcon si dupa cica am lesinat complet in balcon,m-a pus pe covor si mi-au dat cu apa,m-am trezit doar dupa ce mi-a dat mama vreo doua palme zdravene pe care le-am simtit rau de tot. La spital ziceau ca am avut lipotimie(adica lesin),mi-au verificat glicemia (desi mancasem ciocolata ),tensiunea,puls( si ceva cu ventuze,la pronuntie am auzit ekg sau ceva de genul) si au zis ca-s ok,n-am nimic. Am mai avut un episod de genul la inviere dar am pus-o pe seama fumului si lumanarii ca m-am uitat numai la ea. Dar nu stiu de data asta de la ce. Am mancat in ziua aia iaurt,seminte,ciocolata cu menta si niste pui cu smantana. Mi-e frica sa nu fie vreo cadere ceva de calciu(da mananc iaurt zilnic) sau din cauza ca tot slabesc din primavara mi s-a slabit organismul ca nu mai mananc cina seara. Nu mai vreau sa mi se intample asta vreodata, mai ales la scoala ca acolo nu-i am pe parinti. Ca de la lesin poti sa mori daca-ti scapi limba pe gat laughing. E ingrozitor ce sa fac? NU MAI VREAU SA MI SE INTAMPLE ASTA VREODATA E >ORIBILFUnda.M-am speriat rau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Justmeandmysmile explică:

Am doar 15 ani! nu tin dieta, doar nu mai mananc cina

| Visătorul_Daniel_1991 a răspuns (pentru Justmeandmysmile):

In rest cat mananci? Ca daca manaci in timpul zile acesi cantitate cu cina sau fara cina nu e de la asta, dar daca mananci mai ptin s-ar putea sa te infometezi.
Ce cantitate de apa consumi pe zi?

| unknownn a răspuns:

Poate sa fie din cauza ca nu prea mananci sau nu prea bei apa.
Si eu era sa lesin ca nu am baut apa o zi intreaga(era vara, 40 de grade) si mai era sa lesin din cauza ca n-am mancat.

| Pawesome a răspuns:

Mananca iar cina. Chiar daca putin, si consulta si alt doctor