| Tourniquet a întrebat:

am niste dureri in partea dreapta dar m-am operat de apendicita... nu sunt foarte insistente. ^_^ dar daca ma enervez ma doare capul, burta si ametesc. nu stiu ce sa fac :]. imi da cineva un sfat? :-)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Dupa cum ai explicat, problemele de sanatate pe care le ai sunt complexe, poti sa le rezolvi foarte bine daca mergi la medicul de familie si soliciti o consultatie.

luciana
| luciana a răspuns:

Trebuie sa faci imediat o ecografie ca sa vezi de totul e ok si ca poat ai avut doar gaze ce apasau pe diverse organe si pentu aceasta trebuie sa iei o perioada de timp carbune dupa fiecare masa si ai sa vezi ca totul va intra in normalitate, insa fara sucuri acidulate. Deci, urgent la medic pentru ecografie abdominala. Lucien.

daniela
| daniela a răspuns:

Ce ar fi sa-ti faci o ecografie abdominala completa. In seara de dinainte ia cateva pastile de carbune si nu trebuie sa bei produse accidulate