| Liviu_Misailoae_1971 a întrebat:

am o durere spate dreapta jos care iradiază an spate stânga sus, am făcut radiografie la umăr stâng spate si mi-a spus că am artroza scapulo lombara stâng. Tendința la artroza inderspinoasa c4 c5 si schițe de osteofite c5 menționez că durerea a apărut Intai la dreapta spate sus și iradiază dreapta jos, nu am grețuri voma, am poftă de mâncare usturimi la urinare nu am, ce ar putea fi? Va mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ee a răspuns:

Ai facut ceva efort mai intens, ridicat greutati?

| AlexandruLefter a răspuns:

Buna ziua! Durerea ta de spate poate fi cauzata de nevoia muschilor de a compensa o afectiune de mai sus, umarul. De asemeni durerile pot fi radiate pentru ca un nerv sau mai multi din zona sa preia durerea si sa o conduca mai jos. Buna ziua! La schimbare suprafetei de odihna durerile sunt oarecum normale, coloana vertebrala adaptandu-se la noua saltea. Dar cred ca problema poate aparea si de la perna pe care dormiti. Daca dormiti pe o parte, atunci grosimea ei trebuie sa fie suficienta cat sa umple golul dintre umar si ureche. Daca e prea groasa sau prea subtire, apar aceste dureri. http://www.topkineto.ro/