| dragumaria a întrebat:

Bună! Am o infecție la o masea de minte, iar în urma unui vizite la stomatolog, trebuie sa iau antibiotice, însă sunt în timpul menstruației. Este vreo problema, poate influenta cu ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StudentLaMedicina a răspuns:

Nu are nicio relevanță că eşti la menstruație. Ia tratamentul de azi.

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru StudentLaMedicina):

Mulțumesc din suflet pentru fundă.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce ne intrebi pe noi si nu ai intrebat medicul?

| Violleta2022 a răspuns:

Si ce treaba au una cu alta?
Menstruatia iese prin vagin, iar tu bagi antibioticele in gura, neavand nici un fel de relevanta, importanta, infleunta sau conflict una cu cealalta.

| Cipi1212 a răspuns:

Nu ar trebui.