| NorthWest a întrebat:

am o intrebare ...De ce seara dupa ce adorm ma simt ca si cum as cadea in gol si apoi ma prabusesc dintr-o data? adica este o stare foarte ciudata dau funda daca stiti la ce ma refer happy mersii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maddaaaaaa a răspuns:

Deci exact asa patesc si eu si dintr-o data tresar asa din pat brusc, habar am de la ce poate fi, dar am gasit asta pe un site:
Senzatia de cadere in gol sau de umflare sunt absolut normale. Atunci se desprinde corpul Astral de cel fizic. Daca ai face un efort sa te ridici din pat in acele momente vei resusi performanta sa te dedublezi constient. Nu este nimic paranormal in aceasta experienta. Este ceva absolut normal care se intampla in fiecare noapte si ar fi bine sa profitam de acest moment. Ideea este ca noi umblam adormiti in Astral (exact cum ne simtim in vis) si nu suntem stapani pe ceea ce facem. De cele mai multe ori repetam lucrurile pe care le facem ziua in 3D. Ar fi un mare castig sa umblam acolo constienti, sa mergem unde vrem noi si nu unde ne trag egourile. Deci, nu va speriati ca nu-i nimic paranormal, ci profitati de aceasta senzatie pentru a va dedubla constient.

1 răspuns:
| al9264 a răspuns:

E ciudat; nu-mi explic.