| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare din pura curiozitate, si poate voi ii stiti raspunsul : Bunica mea are niste vecini care au un copil. Stau perete in perete,si se aude cum copilul se foieste prin toata casa ( apartamentul se clatina ). L-am vazut o data pe scara blocului, ca il mai scapa pe scara din greseala mama lui. E foarte ciudat. O data, scotea niste sunete animalice,nici daca as vrea nu le-as putea reproduce, dadea din maini ca un zombii si nu vorbeste,ci scoate niste sunete ( ca de animal ) are niste ochi inexpresivi si are gesturi de om handicapat ( stiu ca are ceva la creier, dar nu m-a lasat inima sa intreb ce ). Ma sperie uneori, ca dau peste el fara sa vreau pe scara. Ce are?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RandyMarsh a răspuns:

Salut!
Din cate am citit este posibil sa fie hiperactiv, poate are ADHD.

| LetMeHelp a răspuns:

Poate are vreo boala, ceva...

| Roshcovana a răspuns:

Poate parintii lui s-au comportat urat cu el, poate l-au batut sau thinking Si eu am pe cineva in familie care a fost "batut in cap". Din cauza asta uneori are o teama si incepe sa se comporte ciudat, o ia la fuga, rade din nimicuri, canta, etc. Te-am zis poate e asa din cauza parintilor, poate l-au batut, sau cine stie!? happy