Buna am o intrebare.pentru epilare ce ar fi mai avantajos? eu tot cu bigul am facut dar creste prea repede si aspru.as vrea sa incerc ceara dar nu stiu cum se foloseste.imi puteti spune si are ceva daca sunt mai sensibila? doare daca te faci cu ceara? nu am incercat niciodata cum trebuie folosita? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MarinaaMrnn a răspuns:

Deci, eu ma fac cu ceara si am pielea sensibila la fel ca tine si nu are nimica daca te faci cu ceara. Intr-adevar doare dar mai rau doare cu aparatul. Sa stii ca ma fac o dat la 3 saptamani creste foarte greu, acum depinde cum ai tu firul de par... Sper ca ti-am fost de folos. Funda?

Si imi poti spune cum se numeste? si de care sa iau? mss

| MarinaaMrnn a răspuns (pentru 00000000000000000000111111111122222222223333333333):

Super Depiletceara de unica folosinta cu azulenta pentru piele sensibilahappy

5 răspunsuri:
| andru10best a răspuns:

Ceara este cea mai buna. Depinde de care iti cumperi - refolosibila sau de unica folosinta. Ai pe ambalaj instructiuni si totul o sa fie bine.

| Addutza95 a răspuns:

Cu ceara doare foarte rau, mai bine incerci sa te faci cu crema, parul nu creste la fel de repede ca si cu bigu...incearca crema farmec e foarte buna sper ca te-am ajutathappy

| madishica a răspuns:

Eu folosesc crema farmec si pielea ramane foarte fine si stralucitoare.cu bigu se irita unut.am incercat si cu aparatul dar trage si doare happy..in concluzie crema