| Haythem21 a întrebat:

Bună, am o întrebare, va rog ajutați-mă cu un răspuns...am o fetita de 10 luni, încă ii dau piept. Anul trecut în decembrie trebuia să-mi vina menstruația pe 15, nu mi-a venit, mi-am făcut test mi-au iesit 2 linii, una roz și una abia se vede după care în 21 mi-a venit menstruație...luna asta nu mi-a venit deloc, ieri am făcut un test din nou și mi-a iesit negativ, ce pot face sunt gravida?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Repetă testul (in prima fază)

| Casa95hd a răspuns (pentru sierra1):

Lam repetat ieri și mi-a iesit o linie

| Floridori a răspuns:

Cel mai probabil ai avut o sarcina chimica.In prezent nu esti insarcinata daca 2 teste au afisat un rezultat negativ.

Daca nu iti doresti o sarcina acum, folositi metode de contraceptie.

Multa sanatate!

| Casa95hd a răspuns (pentru Floridori):

Pai sper sa nu fiu gravida ....mulțumesc mult

| helpforyou a răspuns:

Dacă alaptezi, hormonii pot afecta ciclul menstrual și pot face ca testele de sarcină să fie neconcludente.

| Casa95hd a răspuns (pentru helpforyou):

Și anume s-ar putea sa fiu gravida?

| helpforyou a răspuns (pentru Casa95hd):

Din cat ai spus tu, nu esti.

| Casa95hd a răspuns (pentru helpforyou):

Da da tot nu mi-a venit asta e problema

| helpforyou a răspuns (pentru Casa95hd):

Ar trebui sa mergi la medic. Este cam mare intarzierea.