| doreal a întrebat:

Am o iritatie sau ceva de genu la ochi. Mi se vad venisoarele acelea mici. Problema este ca ma doare rau de tot
Parca cineva m-ar intepa in ochi. Nu este constanta durerea, ci ma ia dintr-o data. Imi ste frica sa nu imi afecteze vederea. Nu stiu daca are vreo legatura, dar oare sa fie din vina cititului? Cum este vacanta am inceput sa citesc fara oprire. Ma doare ingrozitor de rau. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Clătește-te cu apă din abundență, ține privirea spre cer minim 5 minute, ajută la odihnirea lor, nu mai citi atât de intens, sunt obosiți. Încearcă să și dormi.
Pa, pa.

1 răspuns:
| Alexandru_Valentin_Raea_1987 a răspuns:

E posibil sa ai ceva in ochii happy Mergi la medic, iti spala ochiul cu o solutie si esti ca nou