| andreeaandraand a întrebat:

Buna!
Am o mare problema... dureroasa.
Mi s-a umblat la masea, la canale, mi.a pus pansament si de 2 zile ma doare incontinuu...
Tipa e plecata din oras, nu are timp de mine, si mi-a spus sa imi scot pansamentul.
Intrebarea e... cum fac asta? Cum si cu ce sa scot pansamentul?
Va roog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Crisstinayy12 a răspuns:

Cu o scobitoare sau o penseta

| andreeaandraand explică (pentru Crisstinayy12):

Am tot incercat cu o scobitoare sa inlatur chestia aia alba de se pune deasupra ( nu stiu cum ii zice) si nu pot pe toata.
Ma gandesc sa nu fac vreo prostie inlaturand pansamentul ala

1 răspuns: