| Ovidiusx a întrebat:

Am o mare temere! Am sinuzita si trebuie sa fac examenul medical pentru liceul militar. Ma poate da inapt SAU ma lasa sa o tratez?
Multumesc mult!
P.S: pentru ce te da inapt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nastase_Andrei_1997 a răspuns:

Te va lasa sa o tratezi(doar daca vrei). Eu anul asta dau la ATM si ma chinuie o sinuzita de 2 ani dar nu este o problema chiar asa mare. Bafta la liceu si felicitari pentru alegerea bine facuta!

2 răspunsuri:
| Nastase_Andrei_1997 a răspuns:

Inapt esti cand ai anumite boli/handicapuri care iti pot afecta sanatatea in timpul pregatirii/exercitiilore militare sau daca esti dus cu capu'. Adica nu prea ar fi dragut sa iti dai duhul in marsuri/trageri sau din "distractie" sa iti descarci arma in colegul de camera.

| Ovidiusx explică:

Mulțumesc mult! Sper sa ma lase. Am o mică răceală. In rest nu am nimic. Multumesc pentru atentie si bafta si tie! big grin