| ateeenagegirl a întrebat:

Am o prietena care are apa la plamani sau lichid, nu stiu. Ideea e ca i l-au scos cu seringa si isi revenise, dar aseara cica s-a dus de urgenta la spital si nu vrea sa-mi spuna ce i-a zis doctorul si tot imi zice ca e bine, dar nu o cred. Daca are lichi iar, il mai pot scote? Poate muri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| syd2 a răspuns:

Cum poti sa fii atat de prost incat sa spui condoleante unui om care mai are sanse la viata, esti penibil.

| ateeenagegirl explică (pentru syd2):

Ehh, nu are lichid. Doar ca nu poate iesi afara pe caldura ca se sufoca. sad