| Pantera2010 a întrebat:

Am o prietena la care i-a venit de 2 ori ciclu intr-o luna si nu este prima data de la ce ii vine tot asa de 2 ori? mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca are o dereglare hormonala serioasa si, se pare, ca suficient de inconstienta sa nu se fi dus la medic dupa prima intamplare de acest gen. Poate se duce acum, repejor la ginecolog.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cel mai bun răspuns ţi-l poate da medicul. Poate fi o dereglare hormonală - cum a spus brigaela - sau poate fi din cauza stresului sau altor factori perturbatori. Sfătuieşte-o să meargă la medic cât mai repede.

| Marry:X a răspuns:

Buna.Parerea mea este sa se duca la un medic ginecologbig grin.Eu tot asa am patit, am fost la medic, mi-a facut o ecografie si a zis ca nu stiu ce asa-zisa limbuta de pisica e mai ingrosata decat normal si de asta.Plus ca e la inceput si de abia acum se regleazabig grin.Nu trebuie sa se streseze, sa nu stea jos pe ciment etc. Mie mi-a prescris un medicament si s-a rezolvat problema.Sanatate.Pa pa:*

| Marry:X a răspuns:

Creata mica si eu sunt virgina si doar mi-a prescris tot asa niste anticonceptionalewinking.

| Chocolate a răspuns:

Daca este in primii doi ani de cand i-a venit pentru prima oara este dereglatie...isi revine, poti avea menstruatia dereglata si primii 3 ani, daca nu e bine sa consulte un medic.

Răspuns utilizator avertizat
| Dixxy a răspuns:

Si eu am avut o problema asemanatoare. M-a tinut ciclu in jur de 2 saptamani si ceva.eram terminata! Si am fost la ginecolog si mi-a prescris niste anticonceptionale(eram virgina!). Oricum cel mai bine e ca prietena ta sa se duca la ginecolog.
Pa!:*