| Justmeale2345 a întrebat:

Am o problema. Acum 9 zile trebuia sa imi vina ciclul insa nu a mai venit. Incep sa ma sperii pentru ca nu stiu ce se intampla, chiat daca stiu sigur ca nu sunt insarcinata ( pentru ca inca sunt virgina ).
Ce se intampla?(mentionez ca acum 2 ani am fost o saptamana pe stop si dupa nu a mai venit pana acum un an, dupa care a venit cat de cat regulat )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu fie vreo conceptie imaculata, ca la fecioara Maria!

| alin131 a răspuns:

Dereglare hormonala. Daca esti virgina, posibil sa inceapa sa functioneze ovarele la un nivel mai mare. Depinde si de varsta.

Poate o raceala acolo, depinde. Poti merge la ginecolog sa vezi.

| lianamarica234 a răspuns:

E normal sa existe dereglări.
Și mie îmi intarzie uneori chiar și o luna depinde de organismul tau nu la toate persoanele vine regulat.
Cel mai bine este sa te consulți cu un medic.