| deadrose2543 a întrebat:

am o problema,anume cu somnul. Adorm foarte greu, vreau sa il reglez si sa adorm mai repede,va rog, chiar am nevoie de niste metode. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Pe langa sfaturile date de Cristi, bea inainte de culcare un ceai de lavanda sau lapte cald cu miere si citeste ceva. De asemenea ar ajuta sa-ti scuturi patul inainte de culcare si sa-ti aerisesti camera.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Ai grija intai la dieta, fara mancaruri sibauturi racoritoare sau orice lichide cu cofeina sau taurina sau ale energizante.

Apoi poti sa mai incerci respiratia chinezeasca: inspiratia sa fie jumatate din timpul alocat expiratiei.

Daca nici astea nu ajuta... un hello dr house ar fi recomandat.