| anonim_4396 a întrebat:

am o problema cu menstruatia! in primul rand mi-a venit mai devreme cu 3 zile...normal trebuia sa-mi vina luni, dar de obicei nu vine la fix ci mai tarziu! in al doilea rand nu am avut aproape nici un fel de durere si mentionez ca de un an am dureri infernale!:-s acum am avut doar ieri cateva crampe mici si de scurta durata.in al treilea rand, curge foarte putin.de obicei schimbam 3 tampoane mari pe zi, dar acum am folosit doar unul si acela doar pe jumatate era plin.acum am observat ceva maroniu si sunt doar in a doua zi! de obicei substanta aceea venea dupa terminarea menstruatiei! poate fi ceva de ingrijorare sau doar o schimbare inofensiva?:-s multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| monicutza_5552 a răspuns:

Buna. depinde si de organism. si mie mi s-a intamplat sa ma tine aproape 3 zile happy. nu stiu ce sa zic. s-ar putea sa fie doar o schimbare inofensiva

| TaviSMURD a răspuns:

Din punct de vedere medical nu e nimic grav nu te spreia poate fi o dereglare hormonala. Solutia aia "maronie" este sange coagulat pe placetna uterina si e ceva normal sa-ti apara la ultima faza a menstrei.winking pentru mai multe info. vb cu u medic ginecolog eu sunt specializat pe AMU/ATI dar am facut in facultatewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai nici-un motiv de ingrijorare, astfel de dereglari sunt cat se poate de normale.Menstruatia se va regla dupa cel putin 3 ani de la prima aparitie.