| HasaEduard07 a întrebat:

Bună, am o problemă cu varicele. Am pe piciorul drept și de la o venă micuță a început să mi se facă tot mai mare. Nu am în Cluj-Napoca unde stau eu medic de familie așa că nu pot să cer ajutorul unui specialist. Am mers până la o farmacie totuși și am întrebat ce are pentru varice și știe că funcționează, mi-a zis de două chestii pe care să le iau până nu se agravează și totalul nu ar fi nici în 90 lei. Știți oare ceva ce sigur m-ar ajuta? (Varicele mi se trag de la mama)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Ar trebui să te consulte un flebolog.
Medic de familie poți să alegi oricând, oriunde - așadar mergi la orice cabinet apropiat și cere să fii înscris acolo la medic de familie