| Maria_9122 a întrebat:

am o problema. de ceva timp am usturimi la urinare si mancarini excesive.am vazut ca am cateva bube albe acolo. sunt f speriata.va rog spuneti-mi despre ce e vorba

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

Sida

| Dianaㄨ a răspuns:

In niciun caz iaurt!
Da, poate fi vorba de o candidoza si poate fi tratata in diferite moduri [google iti este disponibil] dar nu iaurt!
Vaginul este foarte foarte sensibil si, nici macar dusurile intravaginale nu sunt recomandate pentru ca vaginul are un sistem al lui de curatare/aparare.
Deci, consulta medicul si vei afla ce e.
Si eu cred ca e vorba de o candidoza ce poate fi in cateva zile tratata!
O zi buna!

| Moonlight123 a răspuns:

Este posibil sa fie candida. Nu te speria ca este o boala pe care femeile o fac frecvent, nu se transmite doar pe cale sexuala, adica poti face si daca ai luat antibiotice, esti stresata sau pur si simplu ca a fost cald si ai purtat lenjerie si pantaloni stramti. Cel mai bun sfat este sa iti faci programare la un medic dermato-venerolog iar pana atunci incearca sa pui seara in vagin niste iaurt pentru a reface flora vaginala.