| Adriann1991 a întrebat:

Buna am o problema destul de grava....eram consumator de droguri (cristale) si cam de 2 ani am probleme cu concentrarea, probleme de comunicare de atentie.
Cred ca am si o depresie mereu imi este frica de ceva ma simt incomod cand ma aflu in multime.
Sunt ceva remedi pentru asa ceva sau asa o sa raman toata viata?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Sa ramai toată viața un drogat? Nu. Sa ramai toată viața în starea asta? Da. Atâta timp cât continui sa consumi, îți va fi rău. Nu te poți lasa de droguri dintr o data, dar poți reduce dozajul treptat ca mai apoi sa renunți definitiv. Ce drog ai consumat? Sub forma de cristale sunt multe.

| Adriann1991 explică (pentru Donsavas):

Nu mai consum droguri cam de 1 an da starea o ramas aceeasi! Am consumat droguri ce se vindea sub forma de etnobotanice (legale)

| Alexssd12sfd a răspuns (pentru Adriann1991):

Legale sub formă de cristale?(nu am auzit dar ma rog ) Incearcă sa schimbi ceva in viata ta nu mai frecventa locurile prin care ai amintiri despre perioada acea.Sau poti pleca un timp din localitate (sa schimbi aerul ). Daca nu fuctioneaza du-te la un psiholog

| Donsavas a răspuns (pentru Adriann1991):

Mergi la psihiatrie! Psihiatrul este specialistul în adictie și psihopatologie.

| kiri11 a răspuns:

Citeste mai multe informatii despre Revitalum Mind, este un supliment care te poate ajuta în problema ta, suplimentandu-ti organismul cu ingrediente care faciliteaza concentrarea si gandirea happy