| anameoow a întrebat:

Am o problema grava.De aproximativ un an ma dor umerii si ceafa.Nu mai pot sa stau dreapta fiindca ma doare, si daca misc din umeri sau ii rasucesc se aud oasele cum trosnesc.Am incercat sa ma dau cu creme si sa fac masaje and stuff da nu-mi trece.Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| okie0 a răspuns:

Du-te la doctor!

| okie0 a răspuns:

Doctori stiu mai bine poate ti-ai rupt ceva os!

| popm3 a răspuns:

Din ceea ce descrii,posibil sa suferi de cifoza(deformari ale coloanei vertebrale), poate fi foarte grav.Cel mai bun lucru ar fi sa mergi la un consult pentru ca nu se joaca cu asa ceva, iar dupa aceea posibil sa te trimita la niste sedinte de balneo-fizico-terapie, care te ajuta sa iti infdrepti spatele. Oricum, cel mai bine e sa mergi la doctor.Bafta si sa te faci bine

| ExpertRO a răspuns:

Trebuie sa stai sa te odihnesti in jur de o saptamana. Acum iti explic :

Daca stai prea mult in fata calculatorului, a televizorului sau a telefonului mobil patesti chestii de genul acesta, pentru ca, corpul este afectat de radiattile acestora.

Pa, Pa! Sper ca te-am putut ajuta...

| Adina77 a răspuns:

Buna!
Se pare ca suferi de spondiloza cervicala, desi esti cam tinerica.
Daca nu-ti trece cu unguente si antiinflamatoare, cere trimitere la reumatologie sa faci niste fizioterapie.
Succes!

| Tucni_Flori_1976 a răspuns:

Sa mergi la medic sa iti dea tratament medicamentos