Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am o problema legata de cum arat am o alunita deasupra buzelor(cam la 1 cm) si mi-e frica cand o sa cresc sa devina mai maresad daca stiti ce pot sa fac ca sa scap de ea sau sa o acopar cumva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SmiiileXoXo a răspuns:

Pai eu iti recomand sa nu o acoperi si sa nu " umblii " la ea. Deoarece daca o rupi sau daca te zgarii foarte aproape exista sanse sa faci cancer la piere sau o infectie puternica. Si Inna are alunita, Corina e una dintre vedetele care isi aplica una falsa. Si nu mai vorbesc de zeci de vedete internationale care procedeaza la fel ca si Corina. Alunita se considera sexy si act al frumusetei, nu trebuie sa o acoperi happy. Apropo : nu o sa mai creasca foarte mult.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poti scapa de ea doar chirurgical, eu zic ca daca nu te deranjeaza, las-o asa oricum persoanele sunt considerate mai sexi cu alunita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Printr-o intervenţie chirurgicală poţi scăpa de ea, dar nu trebuie să te simţi complexată din cauza asta, tu să fii sănătoasă.
Te pup!

| Cripxy a răspuns:

Eu cred ca iti sta foarte bine cu acea alunita si nu cred ca o sa creasca! Incearca sa nu te mai gandesti si sa vezi ca o sa te simti mai binewinkingAlunitele au o frumusete apartehappy