| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o problema mi-am cazut o banca pe doua degete de la mana dreapta si cand m-am uitat mi-am vazut osul am fugit repede la spital ca era la o distanta de 20metri si dupa ce am ajuns mi-a anesteziat degetul si la dezinfectat apoi mi-a cusut ambele degete apoi mi-lea bandajat. oare cand imi trece? nu ma doare si le pot misca dar nu le pot indoi vreau sa stiu daca o sa am probleme dupa scoaterea atelor din degete?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Timpul te va lămuri cel mai bine (sau doctorul care te-a tratat).
Sănătate!

| mary4048 a răspuns:

Daca nu ai avut probleme cu tendoanele, cred ca mobilitatea va fi buna dupa scoaterea atelor..Sanatate maxima!

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Nu vei avea probleme sa-ti afecteze cursul vietii.
Vindecarea difera de la o persoana la alta.

Sanatate!