| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, peste o saptamana plec la mare si taman atunci mi se va incepe ciclu menstrual. Vreau sa folosesc Tampoane, dar nu stiu precis daca se poate de scaldat in mare in timp cind esti cu ele. Puteti sa ma clarificati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Paty25 a răspuns:

Salut. Nu e prea ok sa intri cu ele in apa deoarece odata cu contactul cu apa ele au tendinta de a se dezlipi de pe slip si nah poate te trezesti cu el langa tine! Si eu am fost la strand in timp ce eram la ciclu dar l-am dat jos iar odata ce am intrat in apa nu se v-a mai intampla nimic! Si dupa ce ve-i iesi din apa numai dupa cateva ore daca o sa te apuce iarasi!