| anonim_4396 a întrebat:

am o problema si chiar va rog sa ma ajutati sunt f disperata. Mi-a venit menstruatia luna asta cam pe 1 septembrie si mi s-a terminat pe 4, iar acum doua zile mi-a venit din nou. Mentionez ca iau Yasmin pentru chist si Prednison si Liv 52 pentru exces de par pe corp.Va rog ajutati-ma oare am ceva? daca e sa ma duc la un doctor, ce fel de doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa te duci la medicul care ti-a prescris tratamentul. Nu e in regula, ar trebui sa ai sangerari regulate pe Yasmin, nu la intervale atat de scurte.

| doctoru a răspuns:

Calmeaza-te si sa iti explic: nu sh ce medic ti le-a dat pe toate 3 dar tu iei practic de 3 ori mai multi hormoni decat ar fi normal. asa ca fa un calcul simplu: iei Yasmin care iti da mentrstuatie la 21 zile la care mai adaugi inca 2 astfel de produse (Liv 52 si Prednison- care inhiba practic pilozitatea, deci este hormno femin). Asa ca imaprte si tu : 21 la 3 X cantitatea de hormon si adauga cu 4 (ultima zi de menstruatie) si o sa vezi ca da cam aceiasi data,,,, mergi la gineoco (eventual la altul). Bafta

| foxi a răspuns:

Nu ai nimic! Consulta medicul care ti-a prescris medicamentele pe care le iei!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca trebuie sa iai pastile, daca nu maeri la ginecolog s-ar putea sa te ingrasi si sa nu te mai simti cum te-ai simtit pana acum. poate ai racit si de aia ti-a venit de doua ori luna asta, stai linistita ca luna viitoare iti vine regulat