| Eva28 a întrebat:

Am o problema. Tocmai mi-a venit menstruatia si maine am programare la salon, la cosmetica, pe care nu pot sa o aman. Daca imi pun un OB, ma pot epila inghinal? Imi este rusine sa o pun pe cosmeticiana in situatia asta, dar ma gandesc ca atata timp cat e ob-ul tocmai schimbat ma protejeaza si eu sunt f curata, nu ar fi neaparat o problema. Ati mai facut asta vreodata? Ce sa fac? Va rog sa-mi raspundeti repede

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Buna,

Ar fi bine sa faci o reprogramare. Nu este igienic si nici de bun simt fata de persoana cealalta.

In plus, o cosmeticiana mi-a spus ca nu se simte confortabil cand trebuie sa faca asta. Si nici pentru tine nu e ok. Esti mult mai sensibila in perioada respectiva si e posibil sa te doara mai tare.

Nu e grav daca amani...ii explici si va intelege cu siguranta.

Pa, pa.

6 răspunsuri:
| unprietenaproape a răspuns:

De ce nu o poti anula, spune-i sa te reprogrameze in alta zi. Daca o anunti din timp poate nu va fi o problema si va veni altcineva sau fa-i o surpriza prietenelei tale si trimite o in locul tau sau mergi, asta daca esti sigura ca nu va fi nici o problema, poate stanjenitoare.

| ddiddii a răspuns:

Pune-ti un o.b. si nu va fi nimic grav big grin :* funda? big grin

| TaiTaiTai a răspuns:

In primul rand, nu este bine sa te epilezi cand esti pe menstruatie. O cosmeticiana este pregatita in domeniu si stie acest lucru. Mai ales daca vrei inghinal, sigur iti va spune ea direct ca nu e bine si nici igienic.

| Eva28 explică:

Am fost astazi si am rezolvat. Ea a insistat ca nu este nicio problema cand i-am spus ca voiam sa ma fac total, dar ca acum "nu mai pot". Mi-am pus un OB, am avut grija sa fiu perfect curata, si nu a fost nicio problema. Iar in ceea ce priveste durerea, cu o aspirina luata cu jumatate de ora inainte e suportabila. La mine durerea a fost aceeasi ca de obicei.

| wowwew a răspuns:

Nu fa nimic