| Melonnn a întrebat:

am o problema, totul a inceput din dorinta de a scapa de celulita.
Am inceput sa merg in fiecare dimineata, 5-6 km, mers repede, nu alergat. doar putin alergat.
Am inceput sa mananc cat mai putin. iar acum dupa ce mananc mi se face rau. Nu mi-e foame niciodata, uneori am pofta de iaurt.
Mananc odata pe zi foarte putin, dupa mie rau, mai mananc in timpul zilei iaurt degresat si fructe. La fel..ca trebuie sa mananc, nu ca mi-e foame.
nu sunt grasa deloc. insa de celulita tot nu scap.
Credeti ca am probleme grave de alimentatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Ca sa fii slab si sa arati bine, trebuie sa mananci! 3 mese pe zi, plus/minus 2 gustari! Pe bune! Altfel, o sa pierzi mai putin grasime si multa masa slaba, adica masa musculara... ceea ce inseamna cu tu slabesti pentru ca pierzi ceva grasime, multa apa si masa musculara, dar cea mai mare parte din grasime ramane pe loc...de aceea nu dispare celulita.
http://www.i-medic.ro/articole/slabeste-sanatos

1 răspuns:
| KuryKaname a răspuns:

Este posibil sa fi capatat asa numita boala,, Bulimie" si ar trebui sa te duci la un doctor sa te consulte pentru ca nu trebuie amanat deloc. orice momest in care tu mananci iar apoi ti se face rau iti poate provoca si o voma iar daca ai inceput sa vomiti, incepi sa slabesti din ce in ce mai tare si supa vreau 2 saptamani ai sa vomiti cu sange pana nu mai are ce slabin din corpul tau si ai sa mori. sper ca ti-am fost de ajutor