| Deeeeaaaaa a întrebat:

Am o problema. Va rog ajutati-ma! Problema este ca sunt plinuta si eu nu mananc mult. Aproape deloc.Mananc doar 1 pe zi.Foarte rar am momente in care mananc mult. Dar eu ma ingras din ce in ce mai mult si nu mananc nici dulciuri. Ofer funda pentru cel mai bun raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este absolut normal sa te ingrasi daca mananci doar o data pe zi. Din cauza perioadelor lungi in care nu mananci, organismul foloseste metabolsimul e inanitie, in care acumuleaza tot ce mananci si consuma la minim. Ca sa nu te ingrasi trebuie sa mananci regulat (3 mese si doua gustari), in cantitate mica si echilibrat si sa faci efort fizic.

| Justmed a răspuns:

Sunt posibilitati sa ai probeme cu glanda Tiroida dar se poate sa fi in crestere...ei bine eu zic sa mananci de cat mai mult eori pe zi 4-5 dar foarte putin astfel incat mancarea se va digera mai usor!

| EvangelineLovin a răspuns:

Pai poate sa fie de la tiroida( du-te la un control), sau de la metabolism, retii apa sau ceva, nu stiu. Vorbeste cu medicul de familie si vezi ce zice.

| geo675 a răspuns:

Pai poate fi o problema a glandei daca spui ca te ingrasi incontinuu', curand se va stopa, si cred ca se poate corecta prin operatie

| m3m0 a răspuns:

Te-ai gandit vreodata ca s-ar putea sa nu fi grasa si sa fii lata-n solduri? ca eu asa sunt si multi ani am crezut k sunt grasa (nici eu nu mananc mult )

| xnavigator a răspuns:

S-ar putea sa ai o problema cu glanda tiroida exact asa a avut si mama si acu e numai bine du-te la un medic spcialistwinking