| Praporscic_Laura_1997 a întrebat:

Buna, am o urgenta, problema.Am avut cateva cosuri pe frunte si am folosit skinoren gel si am arsuri, iritatii si roseata, ce as putea sa fac? Va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

E un efect advers al Skinorenului, incearca sa aplici punctat, strict pe cosuri, nu da pe toata fruntea.
Cam dupa 3 utilizari o sa te obisnuiesti.
Eu prima oara cand l-am folosit am crezut ca ma urc pe pereti laughing la ce arsuri si intepaturi am simtit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu te mai dai pana iti trece, dupa cand te dai din nou aplica o crema cu spf30 cand iesi afara si nu o sa mai ai probleme deci tu trebuia sa te dai cu o crema de protectie solara de aia te ai ales ales cu iritatii.si ai grija nu pune multa cantitate de skinoren nu este recomandat.

| Redhead6 a răspuns:

Cel mai bine mergi la dermatolog. Si daca nu poti sa te duci cat mai repede, foloseste o apa micelara sa iti cureti tenul si o crema de galbenele, ceva calmant.