| OanaSall a întrebat:

am pielea foarte uscata in juril gurii, practic se usuca si cade, si arata foarte urat. dedesubt e rosie si ma ustura. de ce se intampla asta. ma dau de o saptamana cu crema peste locul respectiv dar ramane la fel. ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| venusdoom a răspuns:

Am si eu aceeasi chestie...Banuiesc, ca folosesti Aciclovir...pe mine nu prea m a ajutat. Am chestia asta in jurul gurii de 2 luni aproape, iar cauzele aparitiei pot fi : imunitate scazuta, raceala recenta, stres thinking La fiecare farmacie la care am fost mi au spus ca ii herpes, si toti imi recomandau Aciclovir, desi nu e buna de nimic. Incearca cu crema de galbenele, poate pe tine te ajuta

| OanaSall explică (pentru venusdoom):

Nu, nu folosesc Aciclovir...si in nici un caz nu e herpes... deci in zona gurii, de la buze spre barbie am pielea rosie, se usuca, cade, ma ustura si uneori ma mananca x_X

| Q69 a răspuns:

Asa se mai intampla daca te saruti cu un baiat la care creste barba la o zi dupa ce se barbereste

| OanaSall explică (pentru Q69):

Nu m-am sarutatlaughinglaughing

| UnCorpSanatos a răspuns:

Buzele ti se usuca sau pielea din exteriorul buzelor?