| biabiancamaria000 a întrebat:

Bună, am si eu o intrebare, acum ceva timp am fost la o doctorita la care am făcut o ecografie si a spus că am apendicita putin inflamata si a spus să i-au tratament No-Spa timp de 2 săptămâni câte 2 pastile pe zi, nu de mult am terminat tratamentul, acum 3 zile trebuia sa imi vina stopul si nu mi-a venit, poate sa fie din cauza pastilelor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

APENDICELE poate fi inflamat. Apendicita = afectiunea care consta in inflamarea apendicelui. Peritonita = apendicita acutizata care te poate baga in mormint. Nu exista sa ai "apendicita inflamata"! Legat de NoSpa, posibil. De ce nu o suni pe doctorita?

| biabiancamaria000 explică (pentru GabiDumitrescu):

Bine,multumesc, mi-a venit după ceva timp după ce am postat întrebarea dar am o durere groaznică))

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru biabiancamaria000):

Apendicele inflamat se opereaza in cele mai multe cazuri. Mai exista varianta "bio" fara operatie care necesita regim alimentar extrem de strict si o gramada de clisme. Daca inca ai dureri, trage o fuga la urgente. Nu e de gluma, fiindca daca face poc si se sparge poti sa mori chiar si in cateva ore. https://www.reginamaria.ro/utile/dictionar-de-afectiuni/apendicita-acuta

| biabiancamaria000 explică (pentru GabiDumitrescu):

După tratament nu m.a mai durut, iar acum durerea cred ca este din cauza ciclului menstrual