| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare.am fost muscat urat de un caine de picior...am fost la spital etc.curatare.dezinf.vaccin antitetanus/rabic.problema e urmatoare.mai am 2 vaccine de facut tot rabice.intrebarea este daca am voie alcool. e ziua unui prieten dupa o zi de la peunltimu vaccin si nu vreau sa ratez nimic! Multumesc mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu ai voie sa consumi nici o picatura de alcool pe toata durata vaccinarii si minim 3 zile dupa ultima doza.

Abh
| Abh a răspuns:

Ai auzit de bere fara alcool sau de sampania pentru copiii? Ei, acum ai ocazia sa le degusti daca tii la viata ta.

| Rush a răspuns:

Nu e recomandat sa bei, poate sa iti provoace destule probleme alcoolu, mai ales la ce zici tu, eu zic sa nu bei, dar faci ce vrei, e viata ta. Succes

| DeutzZa96 a răspuns:

Si colegul meu a patit la fel si a vb cu doctorul daca are voie sa bea si acesta a spus ca nu e indicat pup