| tyna9617 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Ce ar putea insemna durerile de spate si piept in acelasi timp in cand respir? dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O afecțiune a arborelui bronșic, plămâni.
Mergi la medic.
Pa, pa.

| onasis1961 a răspuns:

O răceală a muşchilor intercostali!

| blackcat99 a răspuns:

Daca nu e insotita de transpiratie abundenta, s-ar putea sa fie de la muschii intercostali. Daca si transpiri inseamna ca ai racit la plamani, si trebuie sa mergi repede la medic. Cei de pe TPU nu iti pot prescrie retete. Dam sfaturi, dar nu suntem medici, asa ca mai bine mergi la un control. Multa sanatate!

| SDC a răspuns:

Probleme cu plamani, asa pateam eu, si m-am dus la control.nu stiu, e posibil. Faci un control si afli sigur.

| teodora24 a răspuns:

Durerile de spate si durerile in piept ar puteo insemna o raceala netratata care ar putea duce la o boala a plamanilor, dar in orice caz ar trebui sa te duci la medic pentru a-ti da un tratament...•♥♥♥•
Sper sa-ti fii fost de ajutor si numai bine!
P.S.:Ar putea insemna pleurezie!

| killer212121 a răspuns:

Parerea mea e ca din cauza muschilor deoarece muschii se contracta cand respiri si poate e vorba s ide o febra musculara
pectoralii si muschii spatelui contribuie mai mult la respiratie dar sunt si alte grupe de muschi
sanatate multa!winking