| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare: cum sa fac sa slabesc?
mentionez ca am 13 ani si ma deranjeaza burtica si coapselebig grin
multumesc anticipat:* happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| FeFy` a răspuns:

Faci sport. tiio dieta cu legume.nu mai mananci dulciuri, sare, grasimi.

Nu iti face griji tu te`ai mai ingrasat fiindca cred ca ti-au venit ciclul.

| OanaG a răspuns:

Aerobic pentru coapse si talie+50 de abdomene in fiecare seara, sport 30 min pe zi[aerobic] si bea 2 l apa pe zi.

Pe langa astea trebuie sa renunti la dulciuri, sucuri, si la prajeli.Mananca multe fructe, legume, salate.

| oVeveritzaDulcexD a răspuns:

Tine o dieta echilibrata si fa mult sport.Iti dau si un site :
http://www.csid.ro/calory-calculator/;)

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Alimentaţie săracă în calorii şi practicarea unui sport.
Nu este recomandat la vârsta ta un regim alimentar de slăbire. Cel mult poţi consulta un medic în nutriţie.
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Sport. Si no fast food, grasimi, zahar si dulciuri rafinate. Alimentatie bogata in legume & fructe, paine neagra in loc de paine alba si, inca odata, sport.

| Maliska a răspuns:

Daca vrei sa slabesti trebuie sa devie vegitariana...atunci vei avea un curp sexy happy

| qLoveSmileღ a răspuns:

Nu mai mananci dupa 6 si scoti painea din meniu! exercitii multe(abdomene, alergat, nu slabesti numai dintr-un exercitiu anume), poti sa mananci orice dar putin, nu te lacomi sa termini tu toata mancarea, seara mananca si tu fructe si bea lichide, spor la treaba!big grin