| Cupcakecat666 a întrebat:

Bună... Am si eu o întrebare.De 3 zile am dureri de cap continue, stare de febra (ma simt ca si cum as avea febra desi temperatura este de 37 de grade), nu am pofta DELOC de mâncare, pot sta nemâncata si 6 ore ca nu simt foamea. Ganglionii inghinali sunt relativ umflați si nu pot dormii absolut deloc, dar deloc. Precizez faptul ca mi-a venit menstruația dar niciodată nu am avut asemenea simptome. Sa fie oare de la menstruație sau de la ganglioni? Mi se pare inuman sa nu mai pot dormii absolut deloc si mâncarea sa imi stea în gat, așa dintr-o data, acum 5 zile eram perfect sănătoasă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

6 ore? pai eu daca nu fac pauza 8h nu pot manca si sunt sanatoasa.
Posibil sa fii racit, sa ai sinuzita sau o infectie genitala

| Bondarel99 a răspuns:

Menstruatia poate da o gramada de simptome, dar astea pot fi mai degraba simptome de raceala. Daca apar si altele specifice racelii/gripei, cum ar fi tuse, durere in gat, sa iti curga nasul, mergi la farmacie sau la medic.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medicul de familie, ca ajutorul vine doar de acolo, in urma unui consult medical.

| ywar a răspuns:

S-ar putea sa fi luat boala sarutului. Nu stim. Du-te la medic, nu mai astepta.

| Iote a răspuns:

De 3 zile stai asa si acum, mai inconstienta, in loc sa mergi la medic, pui intrebari aici. Simptomele tale nu sunt deloc simple. Ia-ti un parinte si fugi acum la medic.

| CosminCD a răspuns:

Mergi la doctor! Poate e o viroză ceva. Mai bine e să mergi să te consulte un doctor. Sănătate îți doresc!

| crud a răspuns:

Cel mai indicat este sa mergi la doctor. Starea subfebrila anunta ca ceva nu este in regula. Si chiar nu este. Nu inteleg de ce oamenii nu merg la doctor dupa ce vad ca nu le trece starea de rau dupa o zi.

| Razvan1398 a răspuns:

Iti recomand sa ii faci o vizita la un medic.